KLASSIÕPETAJA ERIALA
TUNNIKONSPEKT
Õppeaine: kehaline kasvatus
Tunni teema: Kes hüppab kaugemale?
Klass: 2. K klass Aeg: 09.03
Üliõpilase nimi: Ljubov Oja
Õppevahendid: mõõtelint, torbikud (vms hüppe kauguse määramiseks), paberid, pliiatsid
Tunni eesmärgid: Õpilane teab, kuidas sooritada hoota kaugushüpet. Õpilane oskab mõõta hüppetulemusi. Õpilane oskab võrrelda rühmakaaslaste hüppetulemusi. Õpilane oskab hüppetulemusi üles märkida.
Tunni käik:
Tunni osad, struktuuri
elemendid
|
Tegevuste
kestus (minutites)
|
Õpetaja poolt kavandatud
ja organiseeritud õppeteguvste kirjeldus (meetodid, juhendid, küsimused,
õpilaste ja õpetaja tegevus jne)
|
Põhjendused, mida mingi
tegevusega saavutada tahetakse.
Ehk MIKS?
|
I Ettevalmistus põhiosaks
* tunni organiseerimine
* tähelepanu haaramine
* eesmärgi teatamine
|
3 min
3 min
|
Vajalike vahendite leidmine, kaasa võtmine (paberid, pliiatsid).
Tunni alustamine. Klass joonele kogu! Joondu! Valvel!
Eesmärgi teatamine: Täna kasutame tunnis mõõtelinti. Milleks meil seda teie arvates vaja võiks minna? (lühike arutelu). Õige, mõõdame, kui kaugele keegi teist hüppab, aga täna teeme hüppeid hoopis koha pealt ning kõik tulemused märgime üles, saate rühmades oma hüppeid kordamööda mõõta. Seega on meie tänase tunni teemaks hoota (vajadusel seletan) kaugushüpped ja nende mõõtmine.
|
Aja säästmine, ettevalmistus.
Tunni õige alustamine, tähelepanu haaramine, õpilased saavad aimu, millega hakatakse tunnis tegelema (võib aidata hoida distsipliini).
|
II Põhiosa
*harjutamine,
kinnistamine, rakendamine
|
5-7 min
5-7 min
15 min
|
Soojendus: Klass parem pool (üks, kaks)! Ringselt paremale sammu alusta! (soojenduseks on ka erinevad jooksuharjutused - põlvetõste-, sääretõste jooks, jooks varvastel) Kohapeal jooksu jätka! (peatan nad nii, et säiliks/moodustuks rida) Klass parem pool, üks, kaks! Kaheks loe! Number ühed astuge 3 sammu ette. Moodustub 2 pikka rida, valin õpilaste seast vabatahtliku, kes võib näidata teistele soojendusharjutusi ette (suunan, et nüüd peab näitama nt harjutust põlvedele/ õlgadele, kätele, kerele jne).
Palun mõlemal real lugeda end veel kaheks, tekib 4 rühma. Olen pannud torbikud 2 joone taha (2 rühma kummagi joone juures). Kuna mõõtelint on üks, siis selgitan rühmadele reeglit, et iga rühma liige hüpab ning märgib oma tulemuse veel ühe torbikuga, kes rühma liikmetest hüpab kõige kaugemale, selle tulemus mõõdetakse, kuna hüpatakse mitu korda, saavad mõõta kõik rühmaliikmed (jälgin, et iga kord ei mõõdaks sama õpilane). Kordame õpilastega üle, kuidas tuleb kasutada mõõtelinti. tulemused palun üles kirjutada paberile.
Enne, kui rühmad hakkavad hüppama ja mõõtma, näitan ette, kuidas käib hoota kaugushüppamine. (seisan joone taga, suunan nende tähelepanu keha asendile, põlved kõverdatud, käed hoovõtuks valmis, võtan hoogu, hüppan ning suunan tähelepanu, et hüppe ajal peab õpilane end võimalikult kõrgele ning kaugele (ette) sirutama/suunama.
Õpilased hakkavad hüppama ning mõõtma, käin vajadusel kontrollin ning suunan neid.
|
Soojendus. Tine õpilane on eeskujuks, vaheldus soojenduse tegemisel (õpetaja on alati kõrval, jälgib harjutuste õiget sooritust). Loovuse arendamine ka kehalises kasvatuses.
Õpilane oskab kasutada mõõtelinti, märkida tulemusi ning on arvestav teiste rühma liikmetega.
|
III Lõpetav osa
Tagasiside ja tunni
kokkuvõte/eesmärgi saavutatuse kontroll
|
4-6 min
|
Kokkuvõte: võrdleme rühmade tulemusi, uurin, kes oli mingis rühmas kõige kaugemale hüpanud (vaba arutelu).
Klass joonele kogu! Joondu! Olite täna kõik väga püüdlikud hüppajad, seda näitasid ka teie tulemused, kõike kaugemale antud tulemuste järgi hüppas täna... Oled tubli! Klass nägemist! Rivitult!
|
Tagasiside, kokkuvõtete tegemine, aitab õpilastel mõtestada tehtud tööd ning võrrelda erinevate rühmade tulemusi. Tunnustamine.
|
ASPEKTID HINNANGUTEKS:
|
HINNANGUD
|
Endalt:
Mis õnnestus? Mida selleks
tegin?
Järgmine tund teen teisiti
...
Mida täiesti uut täna
õppisin ...
|
Õpilastele meeldis ülesanne mõõtelindiga (lõiming matemaatikaga). Toimis hästi rühmatöö, õpilased olid üksteist abistavad ning arvestasid üksteisega (mõõtelinti oli võimalik kasutada kõikidel - mõõtsid kordamööda).
Teisiti teen paberid, kuhu märkida tulemused (prindin tabelid) ning kuna õpilased on nüüd juba tuttavad mõõtmisega ka kehalises kasvatuses, siis järgmiseks korraks võiks olla rohkem mõõtelinte.
|
Juhendajalt:
Sel tunnil õnnestus ...
Järgmine tund tee teisiti
...
|
|
Juhendaja allkiri: ………………………………… Üliõpilase allkiri: ………………………………